Krmiva pro hospodářská zvířata a Vaše miláčky
Hledat

Energys

Granulované krmivo pro koně Energys. Tyto krmiva jsou velice oblíbeny a to jak koňmi pro jejich chutnost, tak i jejich majiteli pro přijatelnou cenu. V nabízené řadě krmiv najdete vhodné granule pro pony - s nízkým obsahem cukru, ale také pro koně v klidu, hobby koně, hříbata, koně ve střední zátěži až po granule pro koně ve velmi vysoké zátěži

Energys Standard                 

Toto krmivo má vysoký podíl melasy, která slouží jako pohotový zdroj energie zajišťující rychlou regeneraci organismu a zchutňuje granule. Také vybíraví koně ho velmi ochotně a rádi přijímají. Energys Standard je vhodné pro jezdecké koně ve střední a vyšší zátěži, pro pracovní chladnokrevné koně, pro koně ve sportovním spřežení, pro březí klisny v poslední třetině březosti a první třetině laktace, pro koně ve zhoršené kondici.
Vhodné také jako zimní varianta k Energys Relax, pokud mají koně celodenní pastevní režim.

Dávkování:

Dospělý kůň (500 kg ž.h):

  - při krmení pouze granulemi Energys Standard podáváme 2-4 kg denně podle zátěže

  - nebo 1-3 kg ovsa + 2-3 kg Energys Standard denně dle zátěže

Celkovou denní dávku rozdělte minimálně do dvou dílčích dávek. Dávku je nutné přizpůsobit plemeni, věku a kondici koně.

Balení:

pytel 25 kg

Energys Relax                 

Je určeno především pro koně v nízké zátěži, klisny v prvních 2/3 březosti, pro školní a provozní koně v jezdeckých oddílech. Tato krmná směs je velmi vhodná jako náhrada za oves u hůře zvladatelných koní, kteří na krmení ovsem reagují neklidem a nervozitou. Tato směs má nižší obsah energie, ale dostatečně vyrovnaný obsah ostatních složek pro udržení koně v optimální kondici. Energys Relax je velmi vhodný pro koně, po kterých požadujeme práci v klidnějším tempu nebo pouze hobby zátěž. Lépe vybalancuje poměr mezi vápníkem a fosforem.

Dávkování:

Dospělý kůň (500 kg ž.h.):

  - při krmení pouze granulemi Energys Relax podáváme 2–4 kg denně podle zátěže

  - nebo 1–3 kg ovsa + 2–3 kg Energys Relax denně dle zátěže

Celkovou denní dávku rozdělte minimálně do dvou dílčích dávek. Dávku je nutné přizpůsobit plemeni, věku a kondici koně.

Balení:

pytel 25 kg

Energys Pony                       

Krmivo je určeno pro koně bez zátěže a poníky. Má snížený obsah bilkovin a cukrů. Při předepsaném dávkování částečně eliminuje vznik laminitidy u těchto malých a úživných koní. Krmivo plně zajišťuje dotaci minerálních látek a vitamínů pro zdravého dospělého koně. U velkých koní se dá Energys Pony použít pro koně v rekonvalescenci, bez zátěže, pro pastevní odchovy a chovy, pro klisny v prvních 2 třetinách březosti, které nepracují. Toto krmivo lze použít jako přídavek stopových prvků k ostatním krmivům řady Energys pro koně s nerovnoměrnou nárazovitou zátěží

Dávkování:

  - Pony dle hmotnosti a zátěže 0,75–1,5 kg denně

  - Velcí koně dle hmotnosti a zátěže 2–3 kg denně

Celkovou denní dávku rozdělte minimálně do dvou dílčích dávek. Dávku je nutné přizpůsobit plemeni, věku a kondici koně nebo pony

Balení:

pytel 25 kg

ENERGYS Omega                  

Extrudované lněné semínko

 

​balení: 20 kg

Energys Mineral   -                 

Zajišťuje dotaci mineráních a stopových prvků u koní všech kategorií, věku a kondice. Lze jej použít jako minerální doplněk ke krmné dávce tvořené pouze obilovinami, kde vybalancuje dobře poměr mezi vápníkem a fosforem. Může se přidávat do „mashů“ nebo různých speciálních dietních dávek pro nemocné a starší koně, avšak pozor nevařit, ale dávkovat až do vychladlých krmiv těsně před krmením.
Vhodné i jako přídavek pro březí a kojící klisny, a také hříbata v odchovech (pokud se krmí pouze ovsem nebo dalšími obilovinami).

Dávkování:

  - pro hříbata a pony 60–80 g denně

  - pro dospělé koně 100 g denně

  - pro březí a laktující klisny a pro sportovní koně 150 g denně

Dávku je nutné přizpůsobit plemeni, věku a kondici koně nebo pony

Balení:

pytel 10 nebo 25 kg

Energys Love                 

Chutné jablečné pamlsky, s atraktivním tvarem srdíček, v praktickém kyblíčku. Energys Love jsou zdravá odměna pro Vašeho koně bez umělých barviv a umělých chuťových látek.

Balení:

2 kg

Energys Extra   -  

Energetické krmivo s vyšším obsahem kukuřice vhodné pro koně v intenzivní sportovní a pracovní zátěži. Obsažený sójový a lněný olej mají velice příznivý poměr esenciálních mastných kyselin. Energys Extra je vhodné pro vytížené sportovní koně ve všech jezdeckých disciplínách, včetně westernových. Kombinací s Energys Relax je možno vytvořit pružný systém krmení pro neklidné sportovní koně.

Dávkování:

Dospělý kůň (500 kg ž.h.):

  - při krmení pouze granulemi Energys Extra podáváme 2–4 kg denně podle zátěže

  - nebo 1–3 kg ovsa + 2–3 kg Energys Extra denně dle zátěže

Celkovou denní dávku rozdělte minimálně do dvou dílčích dávek. Dávku je nutné přizpůsobit plemeni, věku a kondici koně.

Balení:

pytel 25 kg

Energys Baby

Směs je sestavena z nejkvalitnějších surovin s ohledem na mladý rostoucí organismus a jeho potřeby. Zdrojem energie je zde laktóza (mléčný cukr), na jejíž využití je organismus hříběte velmi dobře vybaven. Energys Baby obsahuje velmi kvalitní bílkoviny a přidané esenciální aminokyseliny. Obsah minerálů napomáhá dobrému vývoji kostry a zubů. Nejvhodnější je hříbě přikrmovat už pod klisnou, aby při odstavu nedošlo k depresi růstu. Žádoucí je k Energys Baby přidávat mačkaný nebo šrotovaný oves pro podporu tvorby a rozvoje funkční trávicí soustavy

Dávkování:

stáří hříběte          Energys Baby          Oves

do 1 roku                   1 kg               0,5-1 kg

od 1 roku do 2 let       1-2 kg            1- 1,5 kg

Celkovou denní dávku rozdělte minimálně do dvou dílčích dávek. Dávku je nutné přizpůsobit plemeni, věku a kondici hříběte.

Balení:

pytel 25 kg

 
© simkar-krmiva.netstranky.cz - vytvořte si také své webové stránky zdarma