Krmiva pro hospodářská zvířata a Vaše miláčky
Hledat
Navigace: SIMKAR krmiva > Nabídka služeb > Krmiva pro koně

Krmiva pro koně

Energys Omega Golg               

Omega Gold je unikátní krmivo složené z extrudovaného lněného semene a čekankové vlákniny. Obsahuje antioxidanty a organický selen. Má vynikající účinky na zdraví a kondici všech typů a kategorií koní. Je zdrojem "pomalé energie" a má vyvážený glykemický index.

Krmná dávka pro dospělého koně (500 kg ž. h.)

  • Na každých 100 kg ž. h. dávkujte 100–200 g krmiva Omega Gold.

Celkovou dávku je vhodné rozdělit do jednotlivých krmných dávek jadrných krmiv. Tyto dávky přizpůsobte plemeni, věku a kondici koně.

Balení: 20 kg

Cukrovarské řízky​      

Jsou skvělým doplňkem krmné dávky pro koně v rekonvalescenci, s problémovými zuby, starší koně, koně s minimální zátěží, pony s nízkou zátěží, koně se sklony k laminitidě (zchvácení) apod. Společně s vojtěškovými úsušky jsou vhodné jako dieta pro koně nervózní s předpokladem tvorby nebo s už zjištěnými žaludečními vředy. V kombinaci s olejem a dostatečnou dotací stopových prvků (minerálie a vitamíny) udrží Vašeho koně v kondici v kritických obdobích při výše zmíněných zdravotních potížích i v poměrně vysoké zátěži. Ekonomicky nenáročné a téměř zázračné krmiva pro koně. Sušené cukrovarské řízky jsou vlastně odpadem při výrobě cukru – je to usušená a granulovaná řepná vláknina, která je mimo jiné pro koně příznivá díky vysokému obsahu lehce stavitelných pektinů. Je to vlastně jediný zdroj vlákniny, který je kůň schopen trávit částečně už v tenkém střevě (ostatní „hrubá“ vláknina, celulóza, hemicelulózy a lignin se tráví až v tlustém střevě pomocí mikrobiální populace). Toto je důvod proč je efekt zkrmování sušených cukrovarských řízků tak viditelný s poměrně rychlým dopadem na zlepšení kondice koní. Cukrovarské řízky obsahují ještě méně cukru než Energys Pony!

Příprava před zkrmováním:

!!!POZOR!!! Sušené cukrovarské řizky i sušené cukrovarské řizky s melasou je třeba namáčet před krmením ve vodě. A to nejméně 10 hodin před krmením pokud používáte studenou vodu, pokud teplou jde to trochu rychleji (ideální ráno namočit na večerní krmení a večer na ranní). V poměru s vodou alespoň 1 : 4 (tzn. 1 litr cukr. řízků a 3 litry vody) do struktury „vlhkých hoblinek“. Toto upozornění je důležité, protože toto „nafouknutí“ by se mohlo při krmení suchých cukrovarských řízků stát v poměrně malém žaludku, nebo úzkém jícnu koně nepříjemnou komplikací průchodnosti zažívacího traktu.

Dlouhodobé podávání řízků koním ubírá vápník z těla. Proto doporučujeme koním vápník přidávat.

Vojtěškové úsušky              

Kvalitní bílkovinové krmivo s vysokým obsahem živin a vlákniny. Vhodné zejména pro mladé koně a březí a laktující klisny.

Složení:

100% granulovaná tolice vojtěška.

Doplňky:

17% bílkoviny, 3,3% tuk, 24% vláknina, 8,4% popel. Obsahuje přirodní vitaminy.

Jsou získány sušením, šrotováním a granulováním mladých rostlin vojtěšky Jsou vysoce ceněným krmným komponentem kvůli vysokému obsahu bílkovin, vlákniny a nízkému obsahu škrobů a cukrů. Stravitelná energie je přibližná jako u sladového květu a ovsu. Ale vojtěška vyniká navíc dostatkem vápníku. Oproti jiným žlabovým krmivům mají vojtěškové pelety vysoký obsah vitamínů: karotenu, vit. A, E, riboflavinu (B2), kys. pantotenové (B5), niacinu (B3), kys. listové, makroprvků: vápníku, draslíku, chloru, hořčíku a síry a mikroprvků: železa, manganu a kobaltu.

Vhodné pro : kůň, osel, skot, ovce, koza, prase, vietnamské prasátko, slepice, chovný králík, zakrslý králík, osmák degu, činčila, morče, potkan

Sladový květ​                                  

 

 
© simkar-krmiva.netstranky.cz - vytvořte si také své webové stránky zdarma